Üritused

Kõik üritused
Loodusmatk Paljassaare hoiualal 30.01 kl 11

Head kolleegid!

Kutsun teid talvisele matkale 2005. aastal moodustatud Paljassaare hoiualale, mis on ühtlasi Natura 2000 võrgustikku kuuluv üle-euroopalise tähtsusega linnuala. Tegemist on ühe parema linnuvaatluskohaga meie linnas, sõltumata aastaajast. Tallinn on muide üks väheseid pealinnu Euroopas, mille piiridesse jääb üldse selline loodusala.

Praegusel talvisel ajal on lootust kohata seal eelkõige järgmisi linde: sõtkas, jääkoskel, rohukoskel, kühmnokk-luik, laululuik, talvike, musträstas, hallõgija, rasvatihane, sinitihane, põldvarblane ja sinikael-part, lisaks erinevad vareslased ja kajakad. Hiljuti nägin seal lausa ühte külmetavat punarinda ning paljud teised linnuvaatlejad on märganud ka merikotkast.

Kokku on seal nähtud tervenisti 229 liiki linde.

Lisaks lindudele avanevad sealt huvitavad vaated linnale ja merele ning näha on kunagiste militaarehitiste jäänuseid, mida loodus on nüüd üle võtmas.

Selle matkaga tähistame rahvusvahelist märgalade päeva ning see toimub Eestimaa Looduse Fondi toetusel ja koostöös Eesti Loodusturismi Ühinguga, mille liige ma alates suvest ka olen.

Jaanuari lõpus ja veebruari alguses toimuvad sarnased matkad üle kogu Eesti. Täpsem nimekiri avalikest matkadest on siin: https://www.loodusturism.com/margaladepaev

7. veebruaril teen ma ühe avaliku matka Peetla rabas Lääne-Virumaal oma maakodu lähedal.

Meie matk Paljassaarel on aga nii-öelda projektimatk ehk kinnine.

Matka pikkuseks tuleks arvestada vähemalt 2 tundi. Algus ja lõpp on Paljassaare ranna parklas. Sinna saab nii auto kui ka bussiga (liin 59 Balti jaama juurest).

Võimaluse korral võtke kaasa oma binokkel.

Matka lõpus saavad kõik sooja teed või kohvi, pirukat ja kringlit.

Kohtumiseni!

Liina Steinberg


Sündmus on lõppenud, enam registreerida ei saa.

Tagasi
Leia giid
Arhiiv
  • 2022 (2)
  • 2021 (2)
  • 2020 (3)
  • 2019 (5)
  • 2018 (1)
  • 2017 (3)